LINKS

Dansk Softball Forbund (http://www.softball.dk)
Her kan du finde oplysninger om softball generelt i Danmark

Andre forbund

International Softball Federation (http://www.internationalsoftball.com)
European Softball Federation (http://www.europeansoftball.org)
Svensk Baseball Softball Forbund (http://www.baseboll-softboll.se)
Tjekkisk Softball Forbund (http://www.softball.cz)
Italiensk Baseball Softball Forbund (http://www.fibs.it)
Hollandsk Baseball Softball Forbund (http://www.knbsb.nl)
Softball Canada (http://www.softball.ca)
Amerikansk Softball Forbund (http://www.asasoftball.com/)
Softball New Zealand (http://www.softball.org.nz)
Aucklands Softball Forbund (http://www.softballauckland.org.nz)
Wellingtons Softball Forbund (http://www.fastpitchwn.org.nz)
Dansk Idræts Forbund (http://www.dif.dk)

Udstyr

Sports Supplies (http://www.sportssupplies.dk)
Bat anmeldelser (http://www.batreviws.com)
Softball.com (http://www.softball.com)
SSK (http://www.sskeurope.com)

Nyheds kanaler

Al’s fastball news (http://www.alsfastball.com)
Fastpitch West (http://www.fastpitchwest.com)
The Inside Curve (http://www.theinsidecurve.com)
Ugebladet (http://www.ugebladet.dk)
Jyllands-Posten (http://www.jp.dk/sport)
Sports Lex (http://www.sportslex.dk)
Hørsholm Kommune(http://www.horsholm.dk)
Hørsholm Idrætspark (http://www.idraetsparken.horsholm.dk)

Udenlanske klubber mm.

EC 2009 (http://www.ecwcm2009.eu)
Spikes (http://www.hsvspikes.nl)
Centrals (http://www.centrals.nl)
Tempo Praha (http://www.tempo-softball-cz)
Ramblers, NZ (http://www.ramplerssoftballclub.co.nz)
Krc, Prag (http://www.eagles.cz)
Chomutov (http://beavers.webnode.cz)
Auckland United (http://myclub.co.nz/aucklandunitedsoftball/)
Hippos, H.B (http://www.hrosihb.cz)

Baseball

Major League Baseball (http://www.mlb.com)
International Baseball Federation (http://www.baseball.ch)

Danske klubber

Copenhagen softball (http://www.copenhagensoftball.dk)
Amager Vikings (http://www.amagervikings.dk)
Ballerup Vandals (http://www.bbsk.dk)
Gilleleje Tigers (http://www.Gilleleje-Tigers.dk)
Gladsaxe Softball, GSK (http://www.gsk-softball.dk)
Lyngby Jokers (http://www.lyngby-jokers.dk)
Stenløse Bulls (http://www.sbsoftball.dk)
Odense Giants (http://www.odensegiants.dk)
Århus Softball (http://www.aarhus-softball.dk)
Østfyns Softball, Oysters (http://www.oysters.dk)

 

Diverse

Masser af fastpitch billeder (http://www.fastpitch.it)